Sektor samhällsbyggnad

Lyssna

Sektor samhällsbyggnad är den sektor som har hand om fastigheter, vatten, avlopp, gator, plan- och byggfrågor, miljö- och hälsofrågar samt räddningstjänst.

Ordinarie öppettider

Måndag till torsdag

kl. 08.00 - 16.00

Fredag kl. 08.00 - 14.30

Lunchstängt

kl. 12.00 - 13.00

Särskilda öppettider


Trettondagsafton kl. 08.00 - 12.00
Skärtorsdag kl. 08.00 - 12.00
Påskafton Stängt
Valborgsmässoafton kl. 08.00 - 12.00
Dag före Kristi Himmelsfärds dag kl. 08.00 - 12.00
Dag efter Kristi Himmelsfärds dag kl.10.00 - 12.00
Dag före nationaldagen kl. 08.00 - 12.00
Nationaldagen, Midsommarafton Stängt
Dag före Alla Helgons dag kl. 08.00 - 12.00
Julafton, Nyårsafton Stängt

Besök efter stängningstid bokas med respektive handläggare.

Samhällsbyggnadschef
Tommy Samuelsson
Telefon: 0930-140 90
E-post: tommy.samuelsson@nordmaling.se

Fastighetschef
Krister Johansson
Telefon: 0930-140 94, 070-296 46 40
E-post: krister.johansson@nordmaling.se

GVA-ingenjör (gator, vägar och avlopp)
Per Alfheim
Telefon: 0930- 140 12
E-post: per.alfheim@nordmaling.se

Renhållningsingenjör
Daniel Bäckström
Telefon: 0930- 141 10
E-post: daniel.backstrom@nordmaling.se

Administratör
Emma Ahlfeldt
Telefon: 0930-140 97
E-post: emma.ahlfeldt@nordmaling.se

Administratör
Administratör
Yvonne Dellsand
Telefon: 0930-141 04
E-post: yvonne.dellsand@nordmaling.se

Städledare
Gabriella Brännlund
Telefon: 0930-140 95, 070-376 48 56
E-post: gabriella.brannlund@nordmaling.se

Miljöinspektör
Christina Myrestam
Telefon: 0930-141 01, 070-239 74 18

Miljöinspektör

Mia Kristiansson
Telefon: 0930-140 24, 070-643 67 61
E-post: mia.kristiansson@nordmaling.se

Miljöinspektör
Linda Engström
Telefon: 0930-140 99
E-post: linda.engstrom@nordmaling.se

Byggnadsinspektör
Tony Johansson
Telefon: 0930-140 96
E-post: tony.johansson@nordmaling.se

Stf räddningschef/beredskapssamordnare
Lars Kinnunen
Telefon: 0930-141 19,  070-551 02 87

Vaktmästare och bokningsansvariga Norrskenshallen
Christer Johansson, Anders Eriksson
Telefonnummer: 0930-141 22
Mobiltelefon: 070-659 25 38
Fax: 0930-141 20

Kontaktperson: Tommy Samuelsson